Възходът на Барселона под ръководството на Шави Ернандес продължава с пълна сила. Каталунците записаха страхотна победа срещу големия си съперник Реал (Мадрид), триумфирайки убедително в Ел Класико на “Сантиаго Бернабеу” с 4:0, а освен четирите вкарани гола, гостите можеха преспокойно да добавят още няколко попадения на сметката си.

Успехът в столицата доближи Барса само на три точки от втория в класирането Севиля, който е и с мач повече от “блаугранас”. Разликата с Реал обаче остава сериозна - 12 точки.

ПЪЛЕН РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

С победата днес гостите сложиха край на втората си най-дълга поредица от загубени мачове от този противник - пет. Единствената по-дълга серия отново е в полза на Реал - седем поредни победи между април 1962 и и февруари 1965.

Барселона надигра категорично съперника, който изпитваше сериозни проблеми в организацията си в защита. Футболистите на Шави играеха с изключителна лекота и приповдигнато настроение, докато в отсъствието на Карим Бензема положенията за домакините не бяха кой знае колко много на брой.

На два пъти в първите двадесетина минути Феран Торес имаше шанс да открие резултата, но така и не го стори. Това обаче направи Пиер-Емерик Обамеянг в 29-ата минута, когато по десния фланг Осман Дембеле се справи безпроблемно с Начо и достави топката на главата на Оба за 1:0.

В 35-ата минута при една от редките възможности за Реал, Винисиус реши да играе за дузпа и са мсрещу Марк-Андре тер Щеген падна на тревата, като повторенията показаха, че контакт между двамата на е имало. Три минути по-късно Барселона поведе с 2:0, след като Роналд Араухо надскочи безпроблемно защитата на Реал и превърна в асистенция още едно от подаване на Дембеле.

Торес направи още един пропуск сам срещу вратаря в началото на второто полувреме, a в 47-ата минута вече не сбърка и след ефектен пас на Обамеянг направи резултата 3:0 с неспасяем изстрел от движение.

Пет минути по-късно Торес върна услугата на Обамеянг, асистирайки му за четвъртия гол в мача, който обаче първо трябваше да бъде разгледан с ВАР заради потенциална засада и чак след това бе зачетен.

До края на мача пред гостите се откриха още три-четири чисти възможности, които те обаче не успяха да реализират и така в крайна сметка оставиха “белите” на четири гола разлика.