Лудогорец завърши наравно 1:1 с Байер (Леверкузен) като гост в петия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Срещата бе без значение по отношение класирането на двата отбора в следващата фаза.

На полупразния "Бай Арена" първото полувреме бе скучно, но през втората част разградчани поведоха преди да бъдат изравнени. Представянето на нашите бе позитивно в сравнение с предишните в турнира, въпреки множество пропуски на "аспирините".

Равенството обаче оставя разградчани последни в групата, тъй като те бяха задминати от АЕК (Ларнака), който победи изненадващо Цюрих като гост с 2:1. Лудогорец е с три точки, а АЕК вече има пет кръг преди края. Българите бяха на 5 минути от това да постигнат четвърта победа на роден отбор срещу германски в трета над Леверкузен.

Снимка: Leverkusen Twitter

Отчитаме множеството промени, които направи Антони Здравков в състава. Пусна играчи, които получават по-малко шансове в Европа - Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Жоао Пауло и Якуб Швиерчок. Те оправдаха очакванията му със силно представяне.

"Черно-червените" осъществиха очаквания домакински натиск, но в него стигнаха само до един опасен удар - на Аларио, който мина до лявата греда на Ренан. В последствие играта се изравни и Лудогорец се чувстваше по-добре на терена. В 23-а минута това си пролича с удар на Вандерсон, а след това и на Жоао Пауло. И двата бяха неточни, но знаците ставаха все по-позитивни.

В края на полувремето Арангуиз стреля от пряк свободен удар и топката мина над вратата. Първото полувреме бе скучновато. В началото на втората част Бейли бе много близо до гол, след като навърза Сисиньо и Терзиев. Ударът му мина близо до гредата.

В 56-а минута Ренан направи страхотно спасяване след страховит шут на Вендел от границата на наказателното поле. Големият шанс за Лудогорец дойде в 69-а минута. Якуб Швиерчок се озова сам срещу вратаря, но насочи топката право в тялото му. Твърде голям пропуск срещу такъв силен съперник.

Само че секунди по-късно Марселиньо отсрами съотборника си. След извеждащ пас на поляка, бразилецът копна техничко топката над стража за 1:0. Попадението не притесни домакините и те започнаха нов натиск. 10 минути преди края Бейли стреля и ударът му бе блокиран страхотно от Терзиев, а при добавката Хаверц стреля силно над вратата. Късмет, но заслужен за разградчани.

За жалост Леверкузен все пак стигна до гол. Това се случи в 85-а минута, когато Ренан се намеси лошо и от малък ъгъл Вайзер вкара красиво със силен шут - 1:1.  Малко след това Драгович по чудо не засече топката добре от чиста позиция. Това бе 17-и удар за "аспирините" срещу шест за родния шампион. Натискът за щастие не доведе до пълен обрат.