Байерн Мюнхен продължава да е безкомпромисен в груповата фаза на Шампионска лига, като постигна трета поредна победа в Група "А".

Баварците на Томас Тухел надделяха над вдъхновения тим на Галатасарай с 3:1 в Истанбул, като далеч не бяха впечатляващи с представянето си. Турците имат за какво да съжаляват, тъй като направиха куп пропуски през първото полувреме и можеше дори да натрупат аванс от два или три гола.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

На почивката резултатът бе 1:1 след голове на Кингсли Коман и Мауро Икарди от дузпа, а Байерн дочака съперникът да се умори и да го накаже с два гола през втората част чрез Хари Кейн и Джамал Мусила.

Снимка: AP/БТА

Така германският колос продължава рекорда си без загуба в груповата фаза на Шампионска лига. Тя вече наброява 37 мача, от които 34 са победи. Наистина изумителен рекорд, като към момент Байерн води групата с девет точки. Галатасарай е втори с четири, а по-късно тази вечер Манчестър Юнайтед приема Копенхаген в директна битка за третото място, Поне преди следващите мачове.

С този двубой пък бе прекратена впечатляваща серия на Галатасарай от 17 поредни мача без загуба във всички турнири. В това число бе и впечатляващата победа на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед в миналия кръг.

Байерн започна мача колебливо, но поведе още с първата си опасна атака в осмата минута. Лерой Сане подаде, Джамал Мусиала пропусна, а топката стигна до непокрития Кингсли Коман, който с удар по земя бе точен.

Галтасарай можеше да отговори още в ответната атака, когато Свен Улрайх направи великолепно спасяване след красив ножичен удар на Карем Артюкоглу. В 11-ата минута пък Улрайх този път се отчете с огромна грешка, подарявайки топката на турчина, който пък стреля над вратата от чиста позиция. Огромен пропуск.

Галатасарай имаше пълно превъзходство в срещата. В 24-атам инута Лукас Торейра отправи много опасен удар над вратата.

Добрата игра все пак даде резултат в 30-ата минута. Турският гранд получи дузпа за нарушение на Джошуа Кимих срещу Мауро Икарди. Аржентинският нападател след това вкара с великолепна паненка.

В 39-ата минута Улрайх трябваше да прави още едно спасяване, като това беше трети пропуск на Артюкоглу. В самия край на полувремето Мауро Икарди също изпусна златен шанс да направи 2:1 след грешка на Кимих. Ударът на нападателя мина покрай гредата.

В началото на втората част Байерн промени поведението си и бе близо до гол, но Лерой Сане отправи лош удар от добра позиция.

Дойде нов силен период за турците, но точно тогава техният съперник за втори път в мача успя да вкара от нищото. В 73-ата минута Джамал Мусиала подаде на Хари Кейн. Той първо опита да вкара пета, но се получи рикошер и добра възможност за добавка, която бе използвана от англичанина - 2:1. Малко след това Алфонсо Дейвис на контраатака имаше възможност да покачи още, но пропусна.

Третият гол все пак стана факт в 79-ата минута, когато самият Мусиала се разписа. Хари Кейн му върна жеста с асистенция.

В края на мача се откри възможност и пред Сане да вкара, но вратарят Муслера направи спасяване.

Двата тима ще се изправят отново в Мюнхен на 8 ноември, като въпросният мач ще е възможност за Байерн да подпечата билета си за елиминациите.