Байерн най-после стана Байерн и спечели първата си победа за календарната 2023-а, при това чак в първия ден на месец февруари.

След три ремита в първенството след неговия рестарт, баварците прегазиха с 4:0 като гост Майнц в осминафинал за Купата на Германия, като вкараха първите три гола до почивката.

Привлеченият в последните часове на трансферния прозорец ден по-рано Жоао Кансело асистира на Ерик Максим Чупо Мотинг за 0:1, а после Джамал Мусиала и Лирой Сане довършиха наказателната акция.

В края се разписа и Алфонсо Дейвис (87-а минута), за да фиксира резултата.

Байерн е четвъртфиналист след два кошмарни сезона, в които не успяваше да прескочи осминафиналите на турнира, отпадайки конфузно.

Там е и носителят на трофея РБ Лайпциг, победил у дома Хофенхайм с 3:1 по-рано днес.

Още вчера място сред последните осем тима си осигуриха Унион (Берлин) с 2:1 над Волфсбург, и Щутгарт (2:1 над Падерборн).