Байерн Мюнхен се поизмъчи, но победи Херта Берлин като гост с 3:2 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците оглавиха временното класиране с актив от 28 точки, на две пред Унион Берлин, който е с мач по-малко.

Това бе осми пореден успех за Байерн във всички турнири, но въпреки това тимът остави противоречиви впечатления.

Гостите до 38-ата минута вече водеха с 3:0, но до края на полувреме позволиха на съперника да им върне две от попаденията.

Всичко това доведе до нервна втора част, в която баварците така и не реализираха успокоителен четвърти гол и им се наложи да се борят здраво до края. С важни намеси се отличи завърналият се капитан на гостите Мануел Нойер. На всичко отгоре Алфонсо Дейвис получи травма и не е ясно дали ще е здрав за световното първенство.

Головете за баварците бяха дело на Мусиала и Ерик Чупо-Мотинг (2).

В същото време Борусия Дортмунд записа класическа победа с 3:0 над Бохум. С успеха тимът от "Сигнал Идуна Парк" събра актив от 25 точки на третото място. Бохум е е 17-и със седем.