ЦСКА 1948 спечели важна победа с 2:1 срещу Пирин в мач от 17-ия шампионатен кръг.

На стадиона в Бистрица "червените" стигнаха до пълен обрат след традиционния гол на Ивайло Чочев и първото попадение на Енрике Рафаел за отбора на Любослав Пенев.

Домакините останаха с човек по-малко в 23-ата минута, когато Ангел Лясков получи директен червен картон за настъпване срещу Иван Тасев, като реферът Васимир Ел Хатиб прибегна до консултаци с VAR. Само четири минути след това Венцислав Бенгюзов даде аванс на "орлетата" след центриране на Радослав Цонев от корнер.

Ивайло Чочев изравни десет минути след началото на втората част с глава, възползвайки се от прецизно подаване на Реян Даскалов. В 83-ата минута Георги Русев пусна към Енрике Рафаел на празна врата и бразилецът реализира дебютния си гол за "червените".

С успеха възпитаниците на Любослав Пенев събират 35 точки на третото място. "Орлетата" на Христо Янев са предпоследни с девет. В следващия последен за годината кръг ЦСКА 1948 е гост на шампиона Лудогорец, а Пирин посреща Спартак Варна.

"Очевидно е, че има двоен аршин. За настъпване срещу Чочев няма картон, а за това на Ангел Лясков се дава червен. Но нека хората сами преценят. Оценката за мача е положителна, играхме добре и заслужено спечелихме", сподели треньорът на ЦСКА 1948 Любослав Пенев.

"Има живец в отбора, но няма как оценката да е положителна", лаконичен пък бе след двубоя треньорът на Пирин Христо Янев, чийто тим продължава да търси първата си победа като гост за сезона.