Байерн (Мюнхен) спечели безпроблемно осмата си поредна победа в Бундеслигата и пак се откъсна на върха на 10 точки от Борусия (Дортмунд). Този път шампионите разбиха Фортуна (Дюселдорф) с 5:0, а ако не бяха намалили темпото, разликата в резултата можеше да стане двуцифрена.

Впечатляващата серия на баварците от мачове без загуба продължава и вече се простира в общо 15 поредни двубоя. За последно те отстъпиха в мач от първенствoто на 7 декември миналата година.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Домакините поведоха след четвърт час игра, когато Бенжамин Павар нацели добре подаване на Серж Гнабри, а топката отскочи в Йоргенсен за 1:0. Първоначално световният шампион бе записан като голмайстор, но после попадението бе записано като автогол. Френският защитник все пак отбеляза и редовн гол след още петнадесетина минути, когато вкара с глава след центриране от корнер - 2:0.

Обичайният заподозрян Роберт Левандовски отбеляза трети гол две минути преди почивката за 3:0. Полският нападател оползотвори изключителна асистенция на Томас Мюлер и вкара от десетина метра. По този начин той вече е вкарвал на абсолютно всички отбори, които са в Бундеслигата в момента.

Асистенцията на Мюлер пък бе под №18 за него в първенството този сезон. Нито един друг играч не е стигал до такъв брой голови пасове след 29 изиграни кръга досега в историята.

Лева повтори упражнението и пет минути след началото на второто полувреме, когато отново показа убийствено пласиране в наказателното поле и пак бе точен от малка дистанция, този път след пас на Гнабри - 4:0. Алфонсо Дейвис пък приключи всичко с пети гол 120 секунди по-късно, като тогава майсторски се освободи от няколко противникови защитници в наказателното поле, за да отбележи за 5:0.