Реал Мадрид се провали в четвърти пореден мач в Ла Лига, след като загуби домакинството си на Леванте с 1:2.

Два ранни гола на гостите от Валенсия продължиха кризата на европейския шампион и Хулен Лопетеги, който е все по-вероятно да бъде уволнен.

Реал счупи и антирекорд, след като наброя 465 минути без вкаран гол -абсолютно върхово постижение в историята на клуба. Марсело с попадение през втората част спря брояча, но въпреки това загубата бе факт.

"Белия балет" ще остане извън топ 4 след уикенда преди домакинството на Виктория (Пилзен) в Шампионска лига. Интересно е дали ръководството ще уволни Лопетеги пред дербито с Барселона, което е през следващата седмица.

Факт е, че домакините направиха куп пропуски и удариха цели три греди, но отново показаха непростими колебания в защита.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Леванте шокира съперника си още в седмата миинута. Капитанът Хосе Луис Моралес се възползва от грешка на Рафаел Варан, който не прецени добре дълъг пас. Нападателят обаче също трябваше да свърши доста работа - 1:0.

В 12-а минута Варан игра с ръка на границата на наказателното поле и имаше спор дали има трябва да има дузпа. Съдията я отсъди след съветване с ВАР. Леванте поведе с 2:0 след точно изпълнение на Роджер Марти.

Само пет минути по-късно Реал върна едното попадение, но то бе правилно отменено след ВАР. Асенсио бе в засада след удар с глава на Серхио Рамос. Младокът направи добавка, но от нередовна позиция.

Последваха опасни удари на Лукас Васкес и Марсело, които бяха спасени от вратаря, но натискът на домакините продължаваше.

В 34-а минута лошият късмет на Реал продължи. След центриране от корнер и удар на Мариано с глава топката пак срещна гредата, а при добавката последва спасяване.

В 43-а минута дойде един от пропуските на сезона. Васкес се озова очи в очи с вратаря и пропусна.

В ответната атака Леванте вкара трети гол след мълниеносна контраатака, но последва късен сигнал за засада. Повторенията не убедиха в правотата на страничния рефер.

Лопетеги моментално потърси промяна и пусна Гарет Бейл още след почивката. Натискът веднага стана по-страховит за гостите, но пропуските продължиха.

Вратарят на Леванте направи ново страхотно спасяване в 65-а минута след удар на Бейл от фаул. Гостите се бранеха храбро.

Голът обаче логично падна. В 72-а минута Марсело с фантастичен удар от границата на наказателното поле не остави шанс на съперника и намали изоставането на своите. Това бе третият му гол срещу Леванте в кариерата.

Последва удар на резервата Бензема, който срещна гредата - общо третата в мача за Реал.

Драмата продължи и в 88-а нов гол на Реал бе правилно отменен. Мариано отбеляза, но бе в засада, след като топката се озова в него след удар с глава на Бензема.

В последната минута на продължението Моралес можеше да вкара трети гол за Леванте, но изпусна сам срещу вратаря.