Манчестър Юнайтед бе на секунди от това да постигне втора поредна победа с обрат, но Челси се измъкна в последната секунда за 2:2 в деветия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" на Жозе Моуриньо изигра изключително слабо първо полувреме и логично изостанаха в резултата, но през втората част се активизираха и обърнаха развоя с два гола на Антони Марсиал. Гол на Рос Баркли в края донесе точката за домакините и те останаха непобедими.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Срещата можеше да бъде мечтана за Юнайтед, но се оказва поредното разочарование заради късния гол. След него Жозе Моуриньо скочи на човек от щаба на Челси, който го провокира с радостта си. Това доказа колко голямо е напрежението върху португалеца.

На излизане от терена бе освиркан от феновете на Челси и красноречиво им показа: "донесъл съм ви три титли". От четвъртия опит взе точка от "Стамфорд Бридж" като мениджър в Манчестър, но ще чувства, че трябваше да бъдат три.

Срещата логично започна с натиск на Челси, както се случва в последните сблъсъци между тези два отбора на "Стамфорд Бридж". Юнайтед разчиташе на бързината на Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал.

В 21-та минута натискът на домакините даде своя резултат. След центриране от корнер на Вилиан, Пол Погба изпусна Антонио Рюдигер и централният защитник с глава откри резултата - 1:0.

Към средата на полувремето "червените дяволи" започнаха да владеят по-често топката, но това ряко водеше до напрежение в противниковото наказателно поле. Бе записан само един удар от гостите за цялото полувреме и той бе неточен.

В 55-та минута изравнителният гол дойде. Първо удар на Хуан Мата бе спасен от Кепа и се получи суматоха в наказателното поле, като Маркос Алонсо остана на земята. След серия от рикушети топката се озова в Марсиал, който отбеляза за 1:1.

В 66-та минута Давид Луис от перфектна позиция стреля с глава, но топката мина встрани. Шансът бе много добър.

Минути след това Давид Де Хея направи страхотно спасяване след удар на Канте. В ответната атака Юнайтед отново шокира съперника. Марсиал вкара втория си гол след страхотна контраатака и прецизен удар по земя - 2:1.

До края Челси наложи своя натиск и в крайна сметка стигна до гол в самия край. След центриране и общо три удара Рос Баркли се оказа най-съобразителен, за да оформи крайното 2:2. Секунда преди това Де Хея направи ново изумително спасяване, но недостатъчно.

Челси вече е на върха в класирането с 21 точки, а Юнайтед е осми с 14.