Берое и Локомотив Пловдив поделиха по точка след 2:2 на стадиона в Стара Загора в мач от 29-ия шампионатен кръг.

През първата част двата тима си размениха по гол от дузпа, а през второто отбелязаха по едно попадение в рамките на три минути.

В 16-ата минута заралии поведоха с 1:0 с гол на Себастиан Вия от дузпа, изпълнена в стил "Паненка", която самият той изработи, след като бе фаулиран от Хорхе Сегура. В 32-рата минута Димитър Илиев на свой ред бе точен от бялата точка за 1:1, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Артур Мота срещу Мичи Нтело. Двата тима си размениха по един бърз гол в началото на второто полувреме - в 47-ата минута Вини Трибуле отбеляза отблизо за 2:1, а три минути след това Ангел Лясков изравни с глава след центриране на Бабакар Дион.

Така кръг преди края на редовния сезон заралии са 11-и с 33 точки, колкото има и десетият Славия заради по-лоша голова разлика при равни преки мачове

"Смърфовете" са четвърти с 54, на 3 пред Левски. В последния редовен кръг Берое гостува на Левски, докато Локомотив Пловдив приема ЦСКА 1948.