Локомотив Пловдив спечели много важна победа с 1:0 срещу Черно море в мач от 28 кръг на Първа лига. След като през седмицата удариха ЦСКА, сега смърфовете надвиха още един отбор над тях в класирането.

Единственото попадение бе дело на Оливер Камдем в 30 минута, след като получи чудесен пас от Димитър Илиев.

С успеха Локомотив измести Левски от четвъртото място в класирането. Пловдивчани имат 53 точки - с 2 повече от "сините". Това на практика означава, че към този момент Левски е извън евротурнирите, тъй като последното място, което дава право на бараж, е именно четеъртото.

Черно море пък отново показа слабост при гостувания, като няма вкаран гол навън вече в трети пореден мач.

Тимът на Илиан Илиев остана на трето място в класирането, допускайки да бъде изпреварен от ЦСКА. "Моряците" са с 58 точки, а "армейците" с 60.