"Берое" изигра силен мач и победи градския си съперник "Верея" с 2:0 в мач от третия кръг на Първа лига.

"Зелените", които бяха символичен гост в срещата контролираха събитията през всичките 90 минути и спокойно спечелиха мача си, като това можеше да стане и с по-убедителен резултат.

Момчетата на Александър Томаш не допуснаха опасност пред вратата си и след равните резултати срещу носителя на Купата "Славия" и шампиона "Лудогорец", успяха да запишат първа победа.

Кризата в тима на "Верея" пък се задълбочава все повече. Отборът изигра нов слаб двубой. Мачовете на "Верея" в елита без гол са вече 8, а без победа 14.

Резултатът бе открит в 20-та минута, когато капитанът Мартин Райнов засече с глава центриране на Борислав Цонев.

Две минути по-късно отново Райнов стреля с глава, но топката срещна гредата.

До края на полувремето "зелените" уцелиха още една греда чрез Ерол Алкан, а вратарят на "Верея" Георги Георгиев трябваше да се намесва решително на няколко пъти.

Опитният Мартин Камбуров пък изненадващо пропусна от чиста позиция, с пропуск се отчете и Меска.

През втората част картината на терена не бе по-различна, а "Берое" логично стигна до втори гол.

Негов автор бе Мартин Камбуров, който в 65-та минута се разписа след уникално изпълнение на пряк свободен удар.

Това бе негов гол №205 в елита.

До края "Берое" намали оборотите, но отново контролираше събитията на терена, а "Верея" не стигаше до вратата на Душан Перниш.

Момчетата на Александър Томаш обаче пропиляваха добрите си атаки и създалите се положения с лека ръка, успокоени от благоприятния развой на мача.

Така "Берое" събра актив от 5 точки, а в следващия кръг за тима престои дерби на Тракия срещу пловдивския "Ботев".

За тимът на "Верея" пък идва чудесна възможност за излизане от кризата с двубои срещу тимовете на "Локомотив" (Пловдив) и "Витоша" (Бистрица).