Пловдивският "Ботев" постигна втора поредна победа в Първа лига.

"Жълточерните" спечелиха домакинството си на "Етър" с 2:0, а герои за пловдивския тим бяха обичайните заподозрени - Тодор Неделев и Стивън Петков.

Двамата донесоха победата над "Септември" преди седмица, като продължават традицията да са най-резултатните играчи на "канарите".

През миналия сезон Петков и Неделев отбелязаха повече от половината голове за "Ботев" през сезона.

Първата част на мача не предложи интересни моменти пред двете врати. Двата тима играеха бавно и мудно под силното пловдивско слънце и рядко достигаха до противниковото наказателно поле.

През второто полувреме картината на терена се промени, а причината бе ранният гол на "Ботев".

В 47-та минута Тодор Неделев пусна страхотен пас към Лъчезар Балтанов, който намери Стивън Петко и нападателят вкара в опразнената врата.

Голът отвори мача, а гостите от Велико Търново се активизираха в търсене на изравнително попадение.

"Виолетовите" опитваха да преодолеят домакинската отбрана с пасове зад гърба й, но нападателите непрестанно изпадаха в положение на засада.

Ключовият момент дойде в 72-та минута, когато Диого Кампос се откъсна от отбраната на "Етър", напредна и бе спрян непозволено от играч във виолетово.

Съдията отсъди нарушение и изгони Иван Скерлев, макар ситуацията да бе доста спорна.

Тодор Неделев уцели гредата от пряк свободния удар, а след него "Ботев" владееше изцяло инициативата.

Така се стигна до 80-та минута, когато Васил Шопов бе препънат в наказателното поле и "Ботев" получи право да изпълни дузпа.

Зад топката застана Тодор Неделев, който покачи на 2:0.

До края мачът се доиграваше, а в последните секунди Неделев отново уцели греда от пряк свободен удар.