Етър и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от 9-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Старозагорци бяха фаворит преди срещата, но "болярите" показаха качествен футбол и бяха на две минути от победата.

Търновци откриха резултата в 18-та минута, след страхотен гол на Флорин Боджадж от далечна дистанция.

"Виолетовите" имаха шанс да удвоят, но Душан Перниш спаси удари на Батрович и Боджадж.

Единственото по-добро положение за Берое до почивката се откри пред Меска, който стреля встрани след центриране на Камбуров.

Берое опитаха да стигнат до изравняване през втората част, но не успяваха на затруднят Етър и разчитаха предимно на центрирания.

Домакините от своя страна имаха няколко шанса да удвоят, но пропуснаха.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Бригидо центрира, а Боби Цонев с глава донесе точката на Берое.

В ответната атака Румен Руменов се озова на метри от Душан Перниш, но пропусна да донесе успеха на великотърновци.

Така Берое запази четвъртата си позиция с 16 точки, докато Етър е осми с 11.