Берое победи Черно море с 3:0 и изпревари варненци в странната битка за място в първата шестица.

Битката бе определяна за странна, защото е спорно, дали всъщност мястото в челните шест дава предимство, или за двата тима по-добрата опция бе седмото място.

Старозагорци си осигуриха място в топ 6, но заради изоставането си от отборите в челото, е твърде вероятно просто да доиграят сезона, без да имат шанс да се преборят за европейска квота. От своя страна пък Черно море, останал на седмата позиция, ще може да стигне до бараж за Лига Европа в края на сезона.

Заради тази ситуация, мнозина се съмняваха, дали всъщност двата отбора ще се хвърлят за победа в мача. Опасенията за странен мач с липса на феърплей не се оправдаха, а по-добрият тим на терена абсолютно заслужено стигна до успеха.

Въпреки, че Черно море изпусна отличен шанс в самото начало на мача, Берое бързо установи контрол над играта и резултатът не закъсня.

Стефан Станчев се отчете с геройска проява, чистейки топката от голлинията на варненци, като от повторенията не стана напълно ясно, дали има гол или не.

В 29-ата минута обаче Васил Панайотов върна топката нескопосано назад, Стефан Станчев от своя страна изпусна Мартин Камбуров, който се откъсна срещу вратаря, опита да го финтира и спечели дузпа.

Отново повторенията не показаха дали вратарят Миодраг Митрович препъва Камбуров, но стражът не оспори решението на рефера, което ни кара да мислим, че е извършил нарушение.

Именно Камбуров се нагърби с изпълнението и със своя гол №231 в елита на България, успя да изведе Берое напред.

Само няколко минути след гола, бранителят Стефан Станчев не се справи с чистенето на наглед доста лесна топка и извърши нарушение срещу откъсващ се противников играч, което означаваше втори жълт картон и край на мача за него.

Снимка: Bulphoto

Вече с човек по-малко, за "моряците" бе трудно да се върнат в мача, а самия края на първата част Алиуне Фал с глава успя да удвои за Берое.

Втората част премина доста по-спокойно, Берое умело контролираше срещата и пазеше преднината си, а пет минути преди края две от смените на Димитър Димитров - Херо изработиха и трети гол.

Бразилецът Октавио и зведе Зоран Йосипович, който финтира бранител и с хубав удар оформи крайното 3:0.

Така кръг преди края на редовния сезон в Първа лига, Берое има преднина от три точки пред Черно море. Тимът от Стара Загора обаче има и предимство в директните двубои, което онзачава, че каквото и да се случи в 26-ия кръг, съставът на топ 6 е ясен.

В горната половина на шампионата ще играят отборите на Лудогорец, Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Левски, Славия и Берое.