Берое спечели гостуването си на Ботев (Враца) с 3:1 в първия мач от новия сезон в родния футбол.

Старозагорци дадоха отличен старт на амбициите си за класиране в евротурниритe, с успех на негостоприемния "Христо Ботев" във Враца.

Първият мач за сезона бе интересен и динамичен, с четири гола и още доста положения пред двете врати.

Стартът обаче бе в полза на Берое, а гостите бяха по-добрият тим през почти целия мач, като успехът им бе заслужен.

В 12-ата минута Александър Василев получи топката по левия фланг и с ниско подаване намери Педро Еуженио, който отбеляза, продължавайки страхотната си серия от края на миналия шампионат.

Старозагорци можеха да решат всичко още през първата част, но Иван Бандаловски на два пъти уцели гредата след центрирания от корнер.

Врачани поглеждаха по-рядко към противниковата врата, като разчитаха предимно на контраатаки, които не носеха успех.

В 69-ата минута Берое заслужено стигна до втори гол, отбелязан отново от португалец. Този път това бе Рубен Бригидо, който се разписа с далечен шут.

Ботев обаче не се предаде и малко по-късно се върна в мача с гол на Мирослав Будинов.

Силите на домакините обаче не стигнаха за повече и Милен Желев малко преди края оформи крайното 3:1.