ЦСКА започна сезона в Първа лига с издънка у дома и завърши наравно 2:2 с Етър.

Играчите в "червено" разочароваха своите фенове, а от страхотната им игра при победата с 4:0 над Титоград нямаше и помен. Действията им бяха лежерни, без агресия, а създадените положения бяха изключително малко.

Етър от своя страна заслужи точката си, а големият герой бе бившият играч на левски Даниел Младенов, който реализира и двете попадения за "болярите".

ЦСКА трябва сериозно да съжалява за развоя на мача, защото на два пъти успяваше да поведе, но така и не удържаше аванса си.

"Червените" не успяха да направят подарък на Димитър Пенев, който днес празнува 74-ия си рожден ден, а преди двубоя получи специален плакет от друга легенда - Димитър Якимов.

Снимка: Bulphoto

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините. Не бяха изминали и две минути, когато Петър Занев нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Александър Дюлгеров, а съдията правилно посочи бялата точка.

Зад топката застана голмайсторът Али Соу, който безпощадно я прати във вратата за 1:0.

"Червените" заиграха с настроение след гола, опитваха разнообразни атаки, но пък това не водеше до опасности пред вратата на Христо Иванов.

Етър от своя страна опита няколко контраатаки, като при една от тях Крум Стоянов отправи опасен удар, но Черниаускас спаси.

Втората част обаче започна с малко по-агресивна игра на гостите, а това даде резултат в 57-ата минута.

Тиаго се замота в собственото наказателно поле, топката му бе открадната и Даниел Младенов я прати във вратата за 1:1.

Изравнителният гол събуди "червените", които натиснаха и отправиха няколко опасни удара, уцелиха и греда.

В игра се появи и 18-годишният Митко Митков, което бе наглед изненадващ ход, но само 4 минути след стъпването си на терена, младият играч изведе ЦСКА напред.

Той опита изненадващ удар от над 30 метра, който влетя във вратата и вдигна стадион "Българска армия" на крака. Страхотен дебютен гол за младока.

"Червената" радост обаче бе доста кратка. Опитният Иван Стоянов направи страхотно центриране. Той качи топката на главата на Дани Младенов и бившият играч на Левски попари ЦСКА за втори път в мача.

Домакините опитаха да стигнат до победата в оставащите 12 минути, но без резултат. Най-доброто положение дори бе пред гостите, но Здравко Илиев завърши страхотния си рейд с неточен удар.

Така ЦСКА загуби 2 точки в борбата за титлата още в първия кръг на родния шампионат.