Ботев (Враца) и Септември завършиха 0:0 в последната среща от 18-ия кръг на Първа лига. Двата отбора с по 15 точки остават съседи в класирането - 12-и и 13-и. Още два отложени мача остава да се изиграят, за да бъде сложен край на футболната есен.

Победата за врачани обаче можеше да стане факт 6 минути преди края на редовното време, когато съдията Волен Чинков отмени попадение на Чавдар Ивайлов с помощта на ВАР.

Цялата среща премина при гъста мъгла, която затрудни максимално и двата отбора. Логично в опитите да се ориентират, двата отбора не създадоха кой знае какви положения преди почивката. Димитър Костадинов опита далечен изстрел, който създаде суматоха пред вратата на Костов в 20-ата минута, но стражът се справи. До края на първата част врачани отговориха с удар на Венцислав Христов, но Шейтанов внимаваше в трудната обстановка и улови.

Началото на второто полувреме предложи повече емоции. Още във 2-ата минута Луис Фелипе изби топката пред голлинията след удар отблизо на Димитър Костадинов, а шест минути след това Даниел Генов принуди вратаря Шейтанов да показва майсторство, избивайки летящата към горния ъгъл топка.

В 72-ата минута врачани бяха на два пъти близо до гол при едно центриране от свободен удар. Брайън Переа центрира, топката попадна в Луис Фелипе, който стреля. Шейтанов обаче застана на пътя на топката и спаси, след това Фелипе прехвърли на другия фланг и Жан-Пиер да Силва опита късмета си, но Александър Тодоров беше застанал пред голлинията и изчисти с глава.

В 84-ата минута врачани вкараха гол, който обаче в последствие беше отменен заради засада на Брайън Переа. След една разменена атака в двете посоки, Ботев Враца стигна до точен удар на Чавдар Ивайлов. Клери Сербер, Мирослав Маринов и отново Сербер стреляха, като все Шейтанов отбиваше. Накрая топката попадна в Ивайлов, който беше точен, но при прегледа с помощта на ВАР беше установена засада на Брайън Переа.