Интер продължава гонитбата за титлата в италианската Серия А, след като победи Верона с 2:0.

По този начин "нерадзурите" си върнаха второто място в класирането и са само на точка от лидера Милан.

ВИДЕО от двубоя може да видите на maxsport.live

В класирането "росонерите" са на върха с 67, а Интер и Наполи са с по 66. Четвърти е Ювентус с 59.

Поражението пък оставя Верона на деветата позиция с актив от 45 точки.

Играчите на Симоне Индзаги успяха да "затворят" мача само в рамките на 8 минути през първото полувреме.

Въпреки че не вкара гол, с огромна заслуга за успеха е Иван Перишич, който блесна с две асистенции.

В 12-ата той подаде на Николо Барела за първия гол, а в 30-ата стори също и към Един Джеко, който оформи крайния резултат.

Getty Images

По-рано през деня Емполи и Специя не успяха да излъчат победител и мачът завърши 0:0.

Българският национал Петко Христов остана на резервната скамейка за гостите и не се появи в игра.