По всичко изглежда, че Ювентус официално е аут от битката за титлата в Серия "А" след историческа загуба с 0:1 от Интер в 31-ия кръг на Серия "А".

"Нерадзурите" превзеха стадиона в Торино за първи път от 10 години и отсъдиха досегашния триумвират от тях, Наполи и Милан да продължи да се бори за трофея.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ С ДЕСЕТКИТЕ ИНТЕРЕСНИ СИТУАЦИИ В МАЧА >>>

Утрешна победа на "росонерите" в домакинството на Болоня ще означава, че "бианконерите" са на 10 точки от първото място, а до края на сезона остават само седем кръга. В същото време Интер е с 63 точки, само на три зад градския съперник и тима от Неапол, а и с мач по-малко.

А срещата на "Ювентус Стейдиъм" бе истинска лудост - смесица от нерви, важни решения на ВАР, повторена дузпа и десетки пропуски на домакините. Развоят в 90- те минути бе трилър, който феновете на Юве и треньорът Масимилиано Алегри ще искат бързо да изтрият от съзнанието си.

Снимка: AP/БТА

В крайна сметка мачът бе решен от точно изпълнена дузпа на Халкан Чалханоглу в петата минута на добавеното време на първото полувреме. Обстоятелствата около нея бяха изключително странни.

Още от първите минути Юве започна с лека ръка да пропилява шансове за откриване на резултата. В деветата минута топката срещна гредата след грешка на Самир Ханданович, а малко след това шут на Пауло Дибала от дистнация мина на сантиметри над гредата. Последва спасяване на стража след удар на Хуан Куардадо и пропуск с глава на Алваро Мората. В 29-ата минута Марсело Брозович спаси наглед сигурен гол, блокирайки топката.

Така се стигна до най-странната, но ключова ситуация в мача. В 43-ата минута Дензъл Дъмфрис беше настъпан в наказателното поле от Алваро Мората и след гледане с ВАР съдията Масимилиано Ирати посочи бялата точка. Щатният изпълнител Хакан Чалханоглу изпълни и ударът му бе спасен от Войчех Счесни. Получи огромно разбъркване пред вратаря, при което някой от играчите на домакините си отбеляза автогол. Съдията обаче отсъди нарушение в атака, а след разглеждане с ВАР се видя, че Матайс де Лихт влиза много рано при изпълнението на Чалханоглу. Това наложи дузпата да бъде пребита и този път турският национал бе точен за 1:0. Масимилиано Алегри полудя и от бяс хвърли сакото си.

Интер имаше аванс на повичката, а през втората част Юве се хвърли в атака. Пропуските продължиха с удар на Душан Влахович покрай вратата и друг на Денис Закария, който срещна страничната греда, втората за домакините. Единственият добър шанс пред гостите за втората част се откри пред Артуро Видал, но той не успя да си спре топката на чиста позиция.

Последните десетина минути от мача бяха изпълнени с всячески опити на Юве да си спечели дузпа - най-активни в тези действия бяха Де Лихт и Влахович, но съдията бе непоклатим. Победа за Интер.