Отборът на Удинезе продължава да е приятната изненада в Серия "А" през този сезон, като тимът на Андреа Сотил поне временно излезе на върха в класирането.

Това стана възможно след страхотна победа с 3:1 над Интер на "Дачия Арена" в седмия кръг от шампионата.

Удинезе направи обрат, след като се оказа изоставащ още в петата минута и по този начин взе петата си победа от началото на сезона, като вече е с 16 точки. Интер остава шести с 12.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

В началото на този месец Удинезе разгроми Рома с 4:0 на своя стадион, а освен това взе трите точки още от Монца, Фиорентина и Сасуоло. За "нерадзурите" на Симоне Инзаги това бе трета загуба и вероятно напрежението за Симоне Инзаги ще се увеличи.

Интер започна перфектно днешния мач с гол в петата минута, когато Николо Барела вкара по фантастичен начин от пряк свободен удар.

Само че радостта продължи само около 15 минути, тъй като при центриране от корнер централният бранител Милан Шкриниар си вкара автогол за 1:1.

През втората част мачът стана още по-интересен и така се стигна до ключовия момент в 84-ата минута. Тогава бившият играч на Барселона Жерар Деулофеу центрира отново от ъглов удар и Яка Бийол засече с глава, пращайки топката технично във вратата за 2:1.

Интер опита да тръгне напред в продължението на срещата, но вместо това допусна трети гол в 93-ата минута. Точен бе Тогай Арслан след нова асистенция на Деулофеу, който вече има пет през сезона.