"Сан Сиро" в Милано видя драма за Купата на Италия във втора поредна вечер, но този път със сензация и неблагоприятен изход за отбора домакин.

Потърпевш бе Милан, който загуби с 0:1 от Торино след продължения и изхвърча от турнира, който не е печелил от вече 20 години.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

А сензацията бе още по-голяма, защото "росонерите" играха с човек повече в продължение на 50 минути заради червения картон на Кофи Джиджи в 70-ата.

Но въпреки играча повече на терена, въпреки домакинския фактор и ролята си на по-класен фаворит, Милан се издъни и отпадна.

Решителният миг дойде шест минути преди края на продълженията, когато изглеждаше, че Торино просто иска да се добере до дузпи и да разчита на късмета при изпълнението им.

Една контраатака обаче хвана неподготвена отбраната на "росонерите", а в основата на всичко бяха двама играчи, появили се в игра именно в продълженията.

Брайън Байейе подаде към Мичел Ндари Адопо, който на празна врата вкара и прати "биковете" напред в турнира.

На четвъртфинал е и отборът на Интер, който ден по-рано имаше драматчини мигове на "Сан Сиро", но все пак се справи с втородивизионния Парма.

Снимка: Getty images