Борещият се за оставане в испанския елит тим на Майорка изненадващо победи шампиона Атлетико Мадрид с 1:0 в мач от 31-вия кръг на Ла Лига.

Успехът за домакините бе едва седми от началото на сезона и прекъсна серията им от седем поредни поражения в шампионата. Майорка събра 29 точки на 17-ата позиция, на една пред 18-ия Кадис.

ВИДЕО от мачовете в Испания вижте на maxsport.live

Атлетико пък спря поредицата си от шест победи и остава с 57 точки на четвъртото място.

Третият Барселона също е с 57, но и два мача по-малко. Лидер е Реал Мадрид с 69 точки.

Победният гол за домакините бе дело на Ведат Муричи в 68-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Рейнилдо Мандава срещу противников футболист.

Малко оправдание за грешната стъпка на "дюшекчиите" може да бъде фактът, че тимът е подценил съперника заради предстоящия в сряда изключително важен мач в Шампионската лига.

Там в реванш от ¼-финалите играчите на Диего Симеоне като домакини ще се опитат да наваксат изоставането от 0:1 след първия двубой срещу Манчестър Сити.

Getty Images

От грешната стъпка на Атлетико пък максимално се възползва Бетис.

Андалусийците обърнаха Кадис с 2:1 и вече са само на точка от Топ 4.

Бетис допусна гол в 58-ата минута, но само за 12 минути в края успя да стигне до важната победа. Автори на головете бяха Кристиан Тейо и Борха Иглесиас от дузпа.