Бившият нападател на ЦСКА Мауридес се превърна в грешник за настоящия си отбор Санкт Паули.

Бразилецът, който вече се подвизава с руса коса, изпусна една от дузпите за "пиратите" и тимът му не успя да се класира за полуфиналите за Купата на Германия.

Редовното време на мача срещу Фортуна Дюселдорф завърши 1:1, а в продълженията двата тима си отбелязаха по още един гол, като изравнителното попадение за Санкт Паули дойде в 121-вата минута.

Последва изпълнение на дузпи, където Фортуна изпусна веднъж, а съперникът - два пъти. Мауридес изпълни четвъртата дузпа за тима си и не успя да я вкара, като така отборът му отпадна с общ резултат 3:4.

Getty Images

Интересното е, че в редиците на Санкт Паули играе още един бивш футболист на ЦСКА - защитникът Карол Метс, който също взе участие в двубоя.

Четвъртфиналите продължават в сряда с нов двубой между два тима от втора лига - Херта Берлин и Кайзерслаутерн.

Следващата седмица непобеденият лидер в Бундеслигата Байер Леверкузен се изправя срещу Щутгарт, а Борусия Мьонхенгладбах гостува на третодивизионния Саарбрюкен, който елиминира рекордните победители Байерн Мюнхен и Айнтрахт Франкфурт в предишните кръгове.