Ирландският футбол понесе една от най-тежките си загуби в последните години, а причината не беше само самият резултат.

Домакините от Дъблин отстъпиха с 0:2 от Англия на старта на група 2 в Лига "B" в Лигата на нациите след два ранни гола на "трите лъва".

Двубоят беше дебют за новия временен селекционер на англичаните Лий Карсли, който наследи на поста оттеглилия се след дълъг престой Гарет Саутгейт.

Първият мач без Саутгейт начело от септември 2016 година беше много успешен за "трите лъва" и още по-болезнен за Ирландия, тъй като двама "бивши" ирландци вкараха головете.

Ирландските фенове, които шумно освиркаха химна на своя съперник, видяха как техният отбор изостана в резултата още в 11-ата минута. Случи се след опасна атака на англичаните от ляво, при която последва спасен удар на Кейн, а успешна добавка направи на Деклан Райс. В миналото халфът на Арсенал игра за младежкия отбор на Ирландия, но след това избра да е английски национал и вече е определян за предател в Дъблин.

Същото важи и за втория голмайстор в мача Джак Грийлиш. Крилото на Сити се разписа в 26-ата минута след страхотна многоходова атака и асистенция на Райс.

През втората част Англия укроти играта и сравнително лесно запази аванса си от два гола.

Другите два отбора в тази група са Финландия и Гърция, като те се изправят един срещу друг тази вечер в Атина.