България загуби за първи път в Лигата на нациите след 0:1 срещу Норвегия при гостуване в четвъртия кръг на надпреварата.

След три поредни победи в групата нашите изиграха най-слабия си мач и заслужено бяха приземени от скандинавския съперник, който видимо бе по-класният отбор от двата.

Гол на Мохамед Елионуси след половин час игра се оказа ключовият момент, въпреки че домакините имаха още няколко изгодни ситуации, с които да направят по убедителна победата си. От другата страна България игра плахо, твърде защитно и без достатъчно агресия в предни позиции, където губехме всички единоборства.

Така националите ни остават с актив от 9 точки, но вече са на второ място в групата, тъй като Норвегия е със същия актив и по-добра голова разлика. Предстои ни гостуване на Кипър на 16 ноевмри, когато норвежците пътуват за Словения. Шансовете ни за първо място остават напълно реални.

Снимка: AP/БТА

Петър Хубчев направи интересни промени за този двубой и дори смени схемата на игра. Действахме с пет защитници след включването на Божидар Чорбаджийски и Васил Божиков редом до Николай Бодуров.

Срещата започна с домакински натиск, с който привидно се справяхме. В 10-та минута звездата на скандинавците Джошуа Кинг направи голям пропуск след бърза триходова акция на съперника.

Започнахме да играем повече с топката след това, но в 19-а минута се получи опасно разбъркване пред нашата врата. Оцеляхме отново. Последва опасен фалцов удар на Мохамед Елионуси, който мина на сантиметри от дясната греда на Пламен Илиев.

В 31-а минута предимството на домакините донесе резултат. Омар Елабделауи бе изведен зад защитата и центрира остро към Мохамед Елионуси, който нямаше проблем да реализира отблизо - 1:0.

Шансът на нашите бе да влизат твърдо в единоборствата, което ни донесе три жълти картона през първата част и още толкова през втората.

Темпото след почивката се покачи най-вече заради по-активната ни игра. По-опасните ситуации обаче продължиха да са пред вратата на Пламен Илиев, но акцентът бе върху здравите дуели за топката.

Първият ни истински добър шанс дойде в 61-та минута, когато Ивелин Попов се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе твърде слаб.

Голямата драма на терена беше поведението на Джошуа Кинг, който се изнерви от влизанията на родните защитници. При едно такова в 71-а минута Кинг удари без топка Бодуров, но реферът санкционира само нашия футболист.

В 83-а минута норвежците направиха два последователни пропуска, първият от които бе фрапиращ. Нападателят на Борнемут Джошуа Кинг не уцели топката на празна врата.

Не успяхме да организираме достатъчно опасен финален натиск и си тръгваме от Осло с празни ръце.