Бока Хуниорс обърна с 3:2 Ривер Плейт в Суперкласиката на аржентинския футбол, а дербито бе играно в изключителна атмосфера на неутрален терен.

Местната федерация решеи четвъртфиналния дуел от турнира за Купата на професионалната лига да е в Кордоба, а арената - "Марио Кемпес". 58-те хиляди места бяха разделени поравно между двете луди публики, което направи зрелището още по-ярко.

За първи път от 2012-а Бока - Ривер се игра с фенове и на двата отбора на трибуните, поне на територията на Аржентина. Тогава бяха забранени гостуващите агитки. Имаше един финал за Копа Либертадорес, който бе в Мадрид, на който имаше фенове и на двата вечни врага.

Днес в морето от цветове и шум, в което превърнаха стадиона двете орди от привърженици, Ривер започна уверено, както подобаваше и етикетът на фаворит в мача. И в 10-ата минута Мигел Борха откри след образцова контраатака.

Бока изравни в добавеното време на първото полувреме, когато Мигел Мерентиел вкара след центриране отдясно.

Десет минути след почивката дойде ключов и много спорен момент. Бока си отбеляза автогол, като топката сякаш премина голлинията с целия си обем - поне това бе решението на рефера Фалкон.

Липсата на технология обаче накара ВАР да се намеси, а повторенията не бяха стопроцентово убедителни - гол ли е, или не. Попадението бе отменено и резултатът остана равен.

В 62-рата минута Единсон Кавани, заслужилият ветеран, изведе Бока напред след марков гол с глава. Само още три минути минаха и пак удар на уругваеца бе спасен от вратаря Армани, но Мерентиел довкара топката за 3:1.

В добавеното време Пауло Диас намали на 2:3, а след това "червено-белите"просто нямаха време за изравняване.

Разбира се, Суперкласико няма да е завършено, ако освен страхотната атмосфера и футбол, няма и скандали, нерви и картони.

Фалкон показа 11 жълти и спести поне още толкова, а Маркос Рохо от Бока и Родриго Виягра от Ривер са щастливци, че не бяха изгонени с директни червени.

Бока отива на полуфинал срещу Естудиантес, а другата двойка е Архентинос Хуниорс - Велес.