Ботев (Пловдив) се завърна на стадиона в Коматево за мач от българския футболен шампион, но този път не като домакин, а като гост.

"Канарчетата" спечелиха с 1:0 визитата си на Крумовград в третия кръг след гол на Джеймс Ето'о в началото на второто полувреме.

Така отборът на Душан Керкез направи добра загрявка за домакинството си на Зрински Мостар в третия кръг на Лигата на конференциите, което е в четвъртък.

Победата е втора за Ботев от началото на сезона след тази над Ботев Враца. Тимът от Пловдив е трети в класирането със седем точки. Крумовград допусна втора поредна загуба след тази от Арда и 11-и с три точки.

През първата част "жълто-черните" бяха по-активни, а в самото начало Антоан Конте видя как негов удар с глава е спасен прекрасно от Янко Георгиев. На другата врата пък Бернат спаси също впечатляващо удар на Диего Рапосо.

В 51-ата минута Джеймс Ето'о вкара великолепен гол с след удар от дистанция, като асистенцията бе на капитана Ивелин Попов.

До края символичните гости намалиха темпото, а съперникът им не успя да стигне до нещо кой знае колко опасно.