Локомотив София победи Черно море с 2:1 в столицата в мач от третия кръг на българския футболен шампионат.

"Железничарите" на Иван Колев се поздравиха с успеха след по-ефективна игра в нападение в двубой, в който нямаше кой знае колко интересни ситуации пред двете врати. Toва е първа победа за локото срещу "моряците" от 15 години.

Красив гол на Анте Аралица в началото на втората част бе решаващия момент, както и червен картон на Мазир Сула от "моряците" малко по-късно. В края "железничарите" вкараха още един гол преди варненци да върнат с последния удар в мача.

Така Локомотив събра четири точки и се изкачи в горната половина на класирането, а Черно море на Илиан Илиев допусна първа загуба и също на този етап е с четири точки.

Първото полувреме в Надежда не беше изпъстрено с голови положения, като най-чистото се откри пред Анте Аралица в 22-ата минута, но той стреля покрай вратата.

През втората част събитията се раздвижиха, като в 52-ата минута дойде победният гол. Анте Аралица получи пас между двама защитници и от не много голям ъгъл прати топката неспасяемо в напречната греда преди тя да се оплете в мрежата на бившия национален страж Пламен Илиев. Абсолютно неспасяем удар.

Шансовете на Черно море намаляха драстично в 64-ата минута след червен картон на Мазир Сула. Нападателят бе изгонен директно за влизане с бутониte в глезена на Игнасио Майан. Решението дойде след разглеждане с ВАР и изглеждаше правилно.

В продължението на срещата Локомотив стигна до втори гол след попадение на Светослав Диков, при което останаха сериозни съмнения за засада, но ВАР потвърди редовността му.

В 95-ата минута Асен Дончев от Черно море се разписа за крайното 1:2 с диагонален удар по земя след разбъркване в наказателното поле. Попадението дойде твърде късно, за да направи разлика.