Ботев (Пловдив) и ЦСКА не се победиха и завършиха наравно 0:0 в мач от седмия кръг на Първа лига.

Макар на базата на "канарите" в Коматево да не паднаха попадения, мачът бе доста интересен.

Двата тима предложиха бърз и качествен футбол, като се създадоха доста положения пред двете врати.

Лошо впечатление направи единствено сериозната съдийска грешка в края на първата част, когато бе подмината чиста дузпа в полза на Ботев.

ЦСКА започна по-активно срещата, а хубав пробив на Джеси завърши с добро центриране, но Мауридес и Десподов не се ориентираха добре в наказателното поле.

Десподов на два пъти бе изведен зад защитата на Ботев, но и в двата случая бе отсъдена засада.

Докато второто положение бе спорно, то при първото засада със сигурност нямаше.

Постепенно Ботев започна да играе повече с топката и да стои по-добре на терена, а най-интересните ситуации за втората част дойдоха в самия й край.

Снимка: БТА

Мощен удар на Неделев бе спасен от Черниаускас, а секунди по-късно Секулич подкоси Афонсо в наказателното поле.

Съдията волен Чинков обаче не даде явната дузпа в полза на пловдивчани.

Атаката продължи, а малко по-късно Стивън Петков бе препънат пред наказателното поле, но нарупение отново не бе отсъдено.

Снимка: БТА

ЦСКА започна доста активно втората част и през първата й половина изцяло контролираше събитията, като на няколко пъти сериозно застраши вратата на Ботев.

Най-доброто положение се откри пред Бодуров, но ударът му с глава мина на сантиметри от страничната греда.

Постепенно Ботев изравни играта, а това доведе до няколко добри бързи атаки, а при една от тях изстел на Антонио Вутов от малък удар бе спсаен от вратаря на гостите.

Десет минути преди края, грешка на Йордан Минев доведе до опасна контраатака за ЦСКА, при която "червените" имаха числено превъзходство.

Мауридес изведе влезлия като резерва Жоржиньо, но той бе застигна от Кристиян Димитров, който изби с чист шпагат.

В края двата отбора по-сково бранеха точката и интересните ситуации липсваха.