Ботев (Пловдив) победи украинския Металист (Харков) с 2:1 в контрола, посветена на капитана на тима Тодор Неделев.

Двубоят бе първи за "канарчетата" в предсезонната подготовка, а преди първия съдийски сигнал тимът излезе със специални тениски, на които стартовите 11 изписаха: "С теб сме Тоше".

Предвид ранния етап от подготовката на двата тима, контролата на турска земя не премина със спиращо дъха темпо, но Ботев показа по-добра игра и заслужено спечели.

Всичко по-интересно в мача се случи след почивката, когато Емануел Току и Антоан Бароан дадоха аванс от два гола на Ботев, а в самия край Металист оформи крайното 2:1.

По същото време родният шампион Лудогорец загуби с тежкото 0:3 от първенеца на Унгария - Ференцварош.

Първото полувреме на мача, който се игра на австрийска земя бе равностойно, като дори чрез Бърнард Текпетей, родният тим имаше най-добрия шанс за гол.

През втората част обаче Ференцварош тотално надигра Лудогорец, а бившият играч на Ботев (Пловдив) - Маркиньос, откри резултата в 55-ата минута.

Крайното 3:0 пък оформи Уинго, който в последните десет минути на мача се разписа на два пъти.