Пловдивският Ботев продължи доброто си представяне от началото на годината и разби последния Верея с 4:0.

Успехът за "жълточерните" дойде доста лесно, а мачът бе по-скоро като контрола за домакините.

Отборът на Верея, който пристигна в Пловдив с едва 14 футболисти, почти не преминаваше центъра на терена, логично не отправи и удар към вратата на Даниел Кайзер.

От своя страна Ботев непрестанно атакуваше, но през втората част личеше, че опитва да спести сили за следващите мачове.

Резултатът откри Феребори Доре в 20-ата минута. Негов първи гол след завръщането му в тима.

Последният гол на конгоанеца с "жълточерния" екип бе през март 2014-а.

Тодор Неделев успя да удвои през първата част, а в края на мача Васил Шопов и младият Кристиян Добрев оформиха крайния резултат.

Победата приближи Ботев на 3 точки от третия Левски, докато Верея продължава на дъното без успех.

Последната победа на старозагорци бе на 8 март 2018 г.