Барселона спечели гостуването си на Севиля с 4:2 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига.

Двата тима направиха страхотен мач с множество атаки и положения пред двете врати, вкараха и пет гола.

Домакините от Севиля изиграха един от най-силните си двубои от началото на сезона, бяха почти перфектни през големи части от двубоя, но не успяха да се справят с едно - Лионел Меси.

Аржентинският гений се развихри, вкара три, подаде за четвъртия и открадна шоуто на "Рамон Санчес Писхуан".

Напористите домакини откриха след 22 минути игра, напълно заслужено при това.

Опитният Хесус Навас бе в прегръдките на съотборниците си, след като завърши чудесна контраатака.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Лионел Меси обаче побърза да успокои изпадналите в еуфория фенове на андалусийците.

Ракитич копна топката към аржентинеца и той с чудесно воле не остави шансове на вратаря.

Страхотният футбол на Севиля обаче продължи и в края на първото полувреме нова контраатака завърши с втори гол във вратата на Тер Щеген, този път точен бе Габриел Меркадо.

Преднината на андалусийците се запази до 67-ата минута, когато отново дойде ред на Меси.

Голът бе не по-малко красив от първия му, но този път аржентинеца с десния крак заби топката под гредата.

С оглед на показаното, нещата сякаш отиваха към логично равенство, но представлението на Меси не бе приключило.

В 85-ата минута той елегантно копна топката над хвърлилия се в краката му вратар, за да оформи хеттрика си.

В заключителните секунди Меси изведе по чудесен начин Суарес, който с прехвърлящ удар оформи крайния резултат.

Така Барса увеличи преднината си на върха на 10 точки пред Атлетико, който е и с мач по-малко.