Ботев (Враца) постигна втора поредна победа в българския футболен шампионат, след като надви Локомотив (София) с 1:0 в столичния квартал "Надежда" в петия кръг.

Изненадващият успех за отбора на Тодор Янчев дойде с много ранен гол на Даниел Генов след центриране от ъглов удар още в третата минута.

Треньорът на домакините Иван Колев беше много ядосан от представянето на своя отбор и направи смяна още преди почивката, изваждайки от игра халфа Атанасиос Пицолис.

През втората част "железничарите" също не показаха кой знае какво в атака, но в 67-ата минута имаха претенции за втори жълт картон за Антоан Стоянов от гостите, като такъв бе спестен.

Снимка: Bulphoto

Най-добрият шанс за домакините се откри пред Светослав Диков в 79-ата минута, когато след центриране от Юлиан Ненов стреля с глава, но Федерико Бариос се намеси блестящо.

Така Ботев взе първа победа като гост и се изкачи до 11-ото място с актив от шест точки. Локомотив остава седми с осем точки, като това е втора загуба за тима от началото на сезона.