Левски постигна третата си поредна победа на стадион "Георги Аспарухов" и общо пета от началото на българския футболен шампионат.

"Сините" на Станислав Генчев победиха опашкаря Хебър (Пазарджик) с 1:0 след много ранен гол на Кристиан Димитров още в третата минута.

Играчите на Веселин Великов в пореден мач могат да съжаляват, че не взеха нищо, тъй като имаха две много изгодни ситуации за гол, които пропиляха. Левскарите пък се разминаха в търсенето на второ попадение, като веднъж и гредата ги спря след удар на Евертон.

Все пак те очаквано оправдаха ролята си на фаворит и събраха актив от 15 точки, повеждайки с 5 на общо четири отбора, които още не са играли този кръг. За Хебър загубата е пета в шест мача и тимът остава предпоследен 15-и с едва една точка.

Снимка: Bulphoto

Мачът днес трудно можеше да започне по-добре за столичани, след като те откриха резултата още в третата минута. Късо изпълнение на ъглов удар доведе до центриране от втора фаза на Алекс Колев, като Цунами отклони топката и на далечната греда Кристиан Димитров вкара от лесна позиция за 1:0.

"Сините" продължиха да атакуват и в 14-ата минута Джавад Ел Джемили отправи точен удар след едно лошо изчистване, но без проблеми за вратаря Петър Дебърлиев.

Първият добър шанс за Хебър дойде в 22-ата минута. Георги Търтов центрира към Набил Макни и нападателят отправи удар с глава, който също беше лесно отразен.

В 32-ата минута Левски имаше яростни претенции за дузпа след игра с ръка на защитник на Хебър, но центрирането на Ел Джемили, което предизвика намесата, беше от много близка дистанция. Съдията правилно не посочи бялата точка.

Малко след това Хебър изпусна най-добрия си шанс през първата част. Макни подаде на Октай Хамдиев и той отправи силен удар, който предизвика качествена намеса на вратаря Андреев.

Хебър започна добре втората част и в 55-ата минута направи най-големия си пропуск. След центриране топката стигна до Атанас Кабов, а той отклони към главата на Нджомганг Фонкеу, който от много близка дистанция стреля над вратата.

Оттам нататък Левски взе отново инициативата и започна усилено да търси втори гол. В 56-ата минута Мустафа Сангаре отправи техничен удар от воле в далечния ъгъл, като топката премина покрай гредата.

В 75-ата минута "сините" удариха напречната греда след красиво фалцово изпълнение на резервата Евертон от границата на наказателното поле.

До края домакините владееха инициативата, но не успяха да създадат нещо по-опасно, като вместо това комфортно задържаха аванса си до последния сигнал.