Грозни сцени на "Стадиона на мира" в Перник белязаха днешните мачове от турнира за Купата на България.

В срещата между местния Миньор и Берое, агитката на домакините нахлу в сектора за гости в средата на второто полувреме.

Феновете на двата тима се сбиха, като според появилите се информации, двама фена от Стара Загора са пострадали.

Между агитките летяха предмети, камъни и сигнални ракети, като всички бе туширано от намесата на органите на реда, след което пострадалите фенове на Берое бяха откарани от стадиона с линейки.

Това помрачи футболния двубой, който елитния Берое спечели с 2:0, макар това да не се случи по най-лесния начин. Калоян Кръстев откри още в петата минута, но вторият гол падна в 11-ата минута на добавеното време, слагайки точка на спора.

В следващия кръг Берое ще играе срещу ЦСКА 1948, който разби с 4:0 аматьорския Севлиево.

Разбърканата програма направи така, че докато едни тимове играят мач от 1/16-финалите, Марица (Пловдив) и Арда (Кърджали) играха среща от осминафиналите. В нея се стигна до дузпи, с които Арда се класира за четвъртфиналите, след 1:1 в редовното време и продълженията срещу втородивизионния си опонент.