Божидар Краев получи първия си червен картон като играч на Уелингтън Финикс.

Неговият тим все пак взе победата с 1:0 при гостуването си на Сидни в среща от 11-ия кръг на австралийската А Лига.

Новозеландците триумфираха заради гол на поляка Оскар Завада още в десетата минута, но истинското шоу тепърва предстоеше.

Краев получи жълт картон в 34-ата минута за задържане на противников играч, а в 71-ата беше изгонен с втори жълт след грубо нарушение срещу противник.

В 86-ата минута Уелингтън остана с девет души след директен червен картон на Николас Пенингтън, който направи още по-груб фаул.

В края на мача Сидни по чудо остана без точки, тъй като бившият нападател на Рединг и Болтън Адам Льо Фондър на два пъти изпусна дузпа - в 97-ата и 99-ата минута.

Въпреки червения картон кариерата на Краев се развива много добре в Уелингтън, като той вече има шест попадения в 14 двубоя.

Тимът му се опитва да влезе в плейофите и към този момент успява, тъй като е на шеста позиция с 14 точки. Още обаче е твърде рано, тъй като до края на редовния сезон остават 16 кръга.

Междувременно в интервю Краев заяви, че се чувства много добре на новото място и че съотборниците са го приспособили бързо към средата в А лигата.