Манчестър Юнайтед победи Евертън с 3:1 на своя "Олд Трафорд" в мач от третия кръг за Купата на ФА и се класира към 1/16-финалите на турнира.

В дербито от тази фаза на турнира "червените дяволи" заслужиха успеха след равенство на до полувремето и два безответни гола през втората част.

Успехът е пети пореден за тях във всички турнири, докато проблемите за Евертън и Франк Лампард продължават. Бившият английски национал е под сериозно напрежение заради лошите резултати на тима му и нищо чудно да бъде уволнен още преди следващия мач на "карамелите".

Юнайтед започна мача вихрено и поведе още в третата минута, когато човекът във форма Маркъс Рашфорд проби по левия фланг и пусна остро подаване по земя за Антъни, за който остана най-лесното - да вкара на празна врата.

Евертън обаче изненада съперника си и заигра силно, като удар на Демарай Грей срещна гредата. В 14-ата минута "карамелите" изравниха след удар на Нийл Мупе от малък ъгъл, при който топката мина между краката на Де Хея, а Конър Коуди се възползва от грешката и добута топката в празната врата - 1:1.

До края на полувремето Юнайтед доминираше. Антони Марсиал изпусна сам срещу вратаря Джордан Пикфорд, а английският страж спаси и удар отдалеч на Рашфорд. В 40-ата минута пък фалцов шут на Кристиан Ериксен мина на сантиметри от вратата.

В началото на втората час Алекс Айоби от гостите получи тежка контузия и бе изнесен с носилка. Дългата пауза сякаш разсея тимът от Ливърпул и той допусна автогол. Коуди си вкара и в собствената врата след още едно остро центриране на Рашфорд.

Евертън обаче търсеше изравняването и Давид де Хея спаси удар на Шеймъс Коулман от малък ъгъл. На другата врата Пикфорд направи супер намеса след далечен шут на Бруно.

В 74-ата минута гол на Евертън и по-конкретно резервата Доминик Калвърт-Люин беше отменен, тъй като в хода на атаката имаше много тънка засада на Демарай Грей.

До края Юнайтед създаде опасности на контраатака. Удар на Рашфорд от пряк свободен удар предизвика нова впечатляваща намеса на Пикфорд, но в 95-ата минута "червените дяволи" получиха дузпа. Резервата Алехандро Гарначо беше фаулиран от Бен Гофри, а от бялата точка Рашфорд вкара, за да се разпише в пети пореден мач.

В събота мачовете от Купата на ФА продължават, като най-интересните за деня са Кристъл Палас - Саутхемптън и Тотнъм - Портсмут.