Бразилия приключи подготовката за Мондиал 2018 с победа с 3:0 над Австрия в контролна среща, играна на стадион "Ернст Хапел" във Виена.

Селесао демонстрира отлична форма в навечерието на световното първенство и с лекота се наложи над своя домакин Австрия.

Звездата Неймар вкара гол в първия си мач като титуляр след травмата, която получи през февруари за клубния си отбор ПСЖ. Неймар игра до 84-а минута, когато бе сменен от Дъглас Коща.

Габриел Жезус откри резултата в 36-а минута, а Неймар направи 2:0 в 63-а минута след пас на Вилиан. Шест минути по-късно Филипе Коутиньо оформи крайното 3:0.

Победата е четвърта за Бразилия в контролите през тази година след успехите над Русия (3:0), Германия (1:0) и Хърватия (2:0).

Бразилия е в група Е на Мондиала с Швейцария, Коста Рика и Сърбия.