Бразилия е на олимпийски финал във футбола при жените, след като надделя с 4:2 над Испания в зрелище в Лион.

Мачът бе една от големите атракции на турнира и донесе елиминиране на световните шампионки, които търсеха място на финала в преследване на велик требъл за футболна Испания.

След европейската титла от първенството в Германия, мъжкият олимпийски тим на Ла Роха е на финал срещу Франция, но дамите не успяха да стигнат до мача за златото.

Там ще играе Бразилия, като в събота съперник на селесао ще е САЩ. Американките победиха с 1:0 след продължения Германия в другия полуфинал.

Но шоуто бе в Лион.

Без наказаната си капитанка, легенда и суперзвезда Марта, бразилките поведоха с куриозен автогол на Ирен Паредес още в 6-ата минута. Габи направи 2:0 в края на първото полувреме, а Адриана добави още един гол в 71-вата минута. Салма Паралуело върна испанките в мача в 85-ата за 1:3, но Керолин вкара в последните секунди на редовното време нов бразилски гол.

В 12-ата минута на добавеното време пак Паралуело намали, но това бе само почетно попадение.

Така в събота финалът е Бразилия - САЩ, както бе и на игрите през 2004-а и 2008 г.

И в двата случая печелеха американките, а златистите никога не са били олимпийски шампиони при жените във футбола.