Бразилия се качи на магистралата към финала в Москва, след като най-накрая се разгърна в мач на този Мондиал - 2:0 в осминафинала срещу Мексико.

Резултатът не говори за разгром или впечатляваща продукция, но лъже.

Селесао се разигра, като видяхме най-после потенциала на отбора, който е сочен от много експерти за основен фаворит за титлата в Русия.

ВИЖТЕ НАЙ-АТРАКТИВНИТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА В ГАЛЕРИЯТА.

Отборът на селекционера Тите и най-скъпия футболист в света - Неймар, ще чака на четвъртфинал победителя от Белгия - Япония.

Двубоят на "червените дяволи" и "самураите" от Азия е по-късно тази вечер.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

Неймар вкара първия гол в 51-вата минута, след като Вилиан проби отляво и стреля успоредно на вратата.

В 89-ата минута пак звездата на ПСЖ бе в основата на попадението, пускайки гросмайсторски пас на празна врата към резервата Роберто Фирмино, който спокойно вкара за 2:0.

Това бе само част от поредицата положения, които Бразилия създаде в мача в Самара, минал в страхотно темпо и открита игра.

Мексико рано показа, че излиза да се надиграва, като до 25-ата минута бе по-добрият отбор на терена. Три пъти обаче мексиканците изпуснаха добри възможности, без да са създали реално чисто голово положение.

Тогава Неймар се събуди, два пъти за секунди завъртя отбраната от любимата си позиция отляво на атаката и по чудо не влезе гол.

Чудото си имаше и име - Гийермо Очоа, който спасяваше на вратата на Мексико.

Преди 4 години на Световното първенство в Бразилия същият този Мемо, както го наричат в родината му, направи мача на живота си срещу селесао и стана звезда за цялата планета.

Днес отново бе невероятен, сякаш златистите фланелки на бразилците са най-голямата му мотивация и вадят на показ най-силните му игри.

Очоа спаси осем удара, поне пет от които - в категорията много трудни за отразяване. Общо 20 пъти бразилците стреляха към вратата, а атаките и пробивите на триото Неймар-Филипе Коутиньо-Вилиан на моменти разпиляваха мексиканците.

Това бе зрелище, което вече може да носи щампата на "бразилски футбол".

Бойката команда на Мексико не разочарова, опита всичко и ще се прибере у дома като състав, дал всичко от себе си.

Но над страната и този толкова симпатичен тим тегне прокобата "осминафинал" - фазата, на която "зелените" по традиция отпадат. Само един удар в рамката на вратата за 90 минути не стигаше да бъде спряна Бразилия, но пък играта и биткаджийският дух на тима не разочарова.

Бразилия обаче възнамерява да остане още доста време в Русия. Целта е ясна - финал.

И с играта от днес, съпоставена с видяното от останалите фаворити, а много от тях вече дори отпаднаха от Мондиала, изобщо не изглежда невероятно на 15 юли в Москва единият от двата финалисти да е в златист екип.