"Левски" постигна значим обрат при домакинството си на "Ботев" (Пловдив) с 3:2 в мач от плейофите на Първа лига.

Двубоят се игра под мотото "Всички за Гунди", тъй като на днешния ден преди 75 години бе роден легендата Георги Аспарухов. След края на мача "сините" оповестиха, че на 19 август съперник на стадион "Васил Левски" за празненствата ще бъде аржентинския "Бока Хуниорс".

Сюжетът на самия мач бе специален, но по трибуните сякаш феновете по-малко, отколкото се очакваше. "Ботев" поведе с 2:0 до полувремето, но бразилските резерви на домакините Паулиньо и Ривалдиньо обърнаха с краката нагоре развоя на мача за 3:2. Делио Роси избра резервните си футболисти, за да запази титутярите за предстоящия финал за Купата със "Славия" в сряда.

Снимка: Bulphoto

"Левски" бе по-активен в началото на двубоя и бързо се настани в половината на своя гост.

"Сините" владееха инициативата, но така и не успяха да стигнат до изгодно голово положение пред вратата на Даниел Кайзер.

Вместо това "Ботев" имаше първия по-добър шанс в мача. В 28-а минута Жоао Пауло излезе на стрелкова позиция, но би крайно неточно.

Нападателят обаче се поправи три минути по-късно. Малко след като измина половин час от началото на мача той се разписа с прецизен удар по диагонала от същата позиция и не остави шанс на Николай Кръстев.

Само две минути по-късно, в 33-а, Стивън Петков нанесе втори тежък удар по "сините" Той се разписа, засичайки центриране на Фелипе Бризола.

Малко след това дойде най-добрият шанс за домакините от началото на мача. Холмар Ейолфсон видя как силният му удар с глава е спасен от Кайзер.

Делио Роси направи двойна смяна през втората част, пускайки бразилското дуо Паулиньо и Ривалдиньо.

Само че "Ботев" имаше нов добър шанс. След час игра Стивън Петков направи голям пропуск след остро центриране на Жоао Пауло.

В 70-а минута "сините" намалиха изоставането си. Паулиньо се разписа след добра работа на Нелуц Рошу.

В 85-а минута Паулиньо се строполи на земята след опит на Филипов да изчисти една топка. Реферът посочи бялата точка, като решението му по-скоро бе неправилно. Другата резерва Ривалдиньо се нае с изпълнението и реализира за 2:2.

Две минути преди края Кръстев направи страхотно спасяване след удар на Дуде Ндонгала.

Така се стигна до последната 90-а минута, когато първо удар на Ривалдиньо бе спасен, а при добавката Паулиньо с прецизен удар донесе победата на "сините".