Брентфорд победи Ливърпул с 3:1 у дома и така се доближи само на две точки от мърсисайдци в класирането. Двата тима продължиха традицията да правят резултатни двубои помежду си, след като през миналия сезон "червените" победиха с 3:0 у дома на "Анфийлд", а преди това столичани бяха взели точка след 3:3.

Лондонският тим продължава да няма загуба в мачове в Премиър лийг, в които открива резултата, точно както се случи и днес.

Ибрахима Конате си отбеляза автогол още в 19-ата минута на двубоя, а Йоан Уиса удвои преднината в 42-ата минута. При първата ситуация топката рикошира в тялото на Конате след изпълнение на корнер и попадна в мрежата на Алисон, а при втората Уиса стреля с глава, а технологията на голлинията отчете попадение.

Преди това Уиса на два пъти отбелязваше голове, които обаче бяха отменени.

Сходна съдба имаше и Дарвин Нунес, който се разписа в 48-ата минута, но заради засада и този гол не бе зачетен. Юрген Клоп пък бе толкова недоволен от играта на своите, че започна второто полувреме с три промени в състава, сменяйки и Върджил ван Дайк.

Гостите намалиха за 2:1 чрез Алекс Окслейд-Чембърлейн. Той бе точен с глава в 50-ата минута, на пък шест минути преди края на двубоя всичко приключи с трети гол на Брентфорд. Той бе реализиран от Бриан Мбеумо, който надбяга Конате и вкара за 3:1.

Победителите нямат загуба вече шест поредни двубоя, като това е и най-добрата им серия откакто спечелиха промоция за елита и играят в Премиър лийг. Брентфорд е седми с 26 точки, докато Ливърпул е шести с 28.