Брайтън и Челси завършиха наравно 1:1 в 21-ия кръг на Висшата лига, който се играе още в първия ден на 2020 година.

"Сините" вкараха първото попадение за годината чрез Сесар Азпиликуета в десетата минута, но "чайките" стигнаха до равенството с фамозно попадение на Алираза Джаханбаш с ножичен удар в 84-ата минута.

Срещата беше страхотна за наблюдаване най-вече през втората част, тъй като домакините от Южния бряг играха много силно в търсене на изравнително попадение.

Кепа на вратата на Челси направи две страхотни спасявания, но нямаше шанс в края, в който Джаханбаш реализира един от най-красивите голове през сезона.

"Сините" от Лондон не бяха завършвали наравно от 31 август, когато стигнаха до 2:2 с Шефийлд Юнайтед на "Стамфорд Бридж". Колебливото им представяне продължава въпреки победите над Арсенал и Тотнъм през декември.

Брайтън изигра втори пореден силен мач след победата си над Борнемут с 2:0 на 28 декември.

Челси остава на четвърта позиция с 36 точки, а "чайките" се изкачиха поне временно до десето място с 26 пункта.

В друг мач, който се игра по същото време, Астън Вила победи като гост Бърнли с 2:1. За много спорна засада бе отменен гол на Джак Грийлиш в началото, но той реализира по-късно, а точен за гостите бе и Уесли. За домакините се разписа Крис Ууд 10 минути преди края.