Тотнъм забрави за проблемите си във Висшата лига през този сезон с победа с 4:0 над Кристъл Палас в петия кръг.

"Шпорите" разгромиха съперника си още през първото полувреме, когато вкараха всичките си голове.

Завърналият се Хюн-Мин Сон вкара две от попадения (10' и 22'), Патрик ван Анхолт си отбеляза автогол (21') и Ерик Ламела оформи крайния резултат (41').

Това бе вторият успех за отбора на Маурисио Почетино и той идва след три мача без победа.

За "шпорите" предстои гостуване на Олимпиакос в Шампионска лига след четири дни.

Челси също изигра много силен мач и то при гостуване на по-труден съперник - 5:2 срещу Уулвърхямптън.

Тами Ейбрахам отново се превърна в главно действащо лице.

Новият нападател на "сините" вкара хеттрик (34', 41' и 55'), за да оформи 4:0. Преди това и младокът Фикайо Томори реализира (31').

След това ейбрахам си отбеляза автогол за 1:4 (69'), а за 2:4 вкара Патрик Кутроне с гол в 85-та минута. Крайното 5:2 бе оформено от Мейсън Маунт в самия край на мача. Лондончани приемат Валенсия в груповата фаза на Лига Европа в четвъртък.

Манчестър Юнайтед също постигна победа - 1:0 над Лестър на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи стигнаха до успеха след спорна дузпа за нарушение срещу Маркъс Рашфорд още в осмата минута.

Точно нападателят реализира и това се оказа единственият гол в мача. Това бе четвърта дузпа за Юнайтед в пет кръга.

Казахстанският Астана гостува на "Олд Трафорд" в четвъртък за Лига Европа.