Челси разгроми Саутхемптън с 6:0 като гост в среща от 30-ия кръг на Висшата лига и се върна на победния път след загубите от Брентфорд и Реал Мадрид в последните няколко дни.

"Сините" от Лондон бяха силно критикувани за представянето си в тези два мача, но днес напълно надиграха своя съперник и дори можеше да го победят с много категоричен резултат. Победата ги оставя комфортно на третата позиция с актив от 62 точки, на пет пред четвъртия Тотнъм. Саутхемптън е спокоен за оставането си в елита с актив от 36 точки на 12-ата позиция.

Победата за Челси е най-голямата като гост във Висшата лига от 2010-а, когато бе победен Уигън със същия резултат.

Днес още до полувремето отборът на Томас Тухел водеше с резултат 4:0. Головете реализираха Маркос Алонсо (8'), Мейсън Маунт (16'), Тимо Вернер (22') и Кай Хаверц (31'). През второто полувреме точни бяха отново Вернер (49') и Маунт (54').

В друг мач от днес Арсенал последва примера на Манчестър Юнайтед и също загуби в битката за топ 4. Поражение с 1:2 при домакинството на Брайтън означава втора поредна загуба след тази от Кристъл Палас и още по-завързана интрига.

Арсенал остава на петата позиция с актив от 54 точки, на три зад Тотнъм. В тази битка е и шестият Уест Хям, който е с 51. Със същия актив е и Юнайтед.

Брайтън откри в 28-ата минута, когато точен бе Леандро Тросард. Той се възползва от подаване от фланга на Енок Мвепу.

В края на полувремето гол на Габриел Мартинели от "артилеристите" бе отменен заради засада след разглеждане с ВАР.

"Чайките" се възползваха през втората част и вкараха втори гол в 66-ата минута. Той вкара с удар от границата на наказателното поле след страхотно двойно подаване и асистенция на Мойзес Кайседо.

Арсенал вкара едва в края на редовното време и нямаше шанс да стигне до точката. Попадението реализира Мартин Йодегор с изключителен удар от далечна дистанция.

Победата праща Брайтън на 11-ата позиция с 37 точки.

В друг мач от днес Лийдс победи закъсалия Уотфорд като гост с 3:0.

В късния мач за деня Тотнъм разгроми Астън Вила с 4:0 след хеттрик на Хюн-Мин Сон и едно попадение на Деян Кулушевски.