Челси продължава да е един от най-впечатляващите гости във футболна Европа след убедителна победа с 3:0 при гостуването на Уест Хям.

Лондонското дерби, което откри петия кръг във Висшата лига, беше учудващо успешно за "сините", като те поведоха още до 18-ата минута с 2:0 след попадения на Николъс Джаксън. В началото на втората част и Коул Палмър се разписа.

Така Челси печели пета поредна победа като гост във Висшата лига, като серията започна през миналия сезон. Победените отбори са Нотингам Форест, Брайтън, Уулвърхемптън, Борнемут и сега "чуковете".

По този начин играчите на Енцо Мареска събират актив от 10 точки и поне за няколко часа излизат на второ място в класирането.

Уест Хям на Хулен Лупетеги губи за трети път през сезона и е 14-и с четири точки.

Първият гол днес падна още в четвъртата минута, когато на фланга Джейдън Санчо изведе Нико Джаксън и бившият нападател на Виляреал пробяга голяма дистанция преди от малък ъгъл да прати топката между краката на вратаря.

В 18-ата минута защитата на Уест Хям отново прекалено лесно пусна Джаксън, като този път той получи извеждащ пас от Мойсес Кайседо, за да вкара сам срещу Алфос Ареола.

И двата отбора направиха пропуски преди в 47-ата минута всичко да бъде решено. Този път Джаксън беше асистент в контраатака, подавайки на Коул Палмър преди английският национал да вкара със силен и прецизен удар.

Така Челси прекъсна серията си от три мача без победа на Олимпийския стадион, като в този период беше с две загуби и равенство.