Нещо доста рядко видяха феновете на футбола в днешните мачове от седмия кръг на английската Висша лига.

По едно и също време и двата манчестърски гранда записаха загуби, поднасяйки сериозно разочарование на своите фенове.

Шампионът Манчестър Сити изненадващо падна с 1:2 при визитата си на Улвърхемптън, като това бе първо поражение за "гражданите" от началото на сезона. Но и второ само в рамките на седмица, след като преди дни тимът на Гуардиола бе елиминиран от Нюкасъл за Карабао къп.

Сити се оказа догонващ в резултата в 13 минута след автогол на Рубен Диаш, а в 58-ата изравни чрез Хулиан Алварес. И когато всички очакваха обрат, "вълците" нанесоха втори удар в 66 минута чрез Хуан и грабнаха трите точки.

Getty Images

Въпреки поражението, шампионите остават начело в класирането, но може да бъдат изместени, ако по-късно тази вечер Ливърпул спечели сблъсъка с Тотнъм.

Денят бе кошмарен и за червената част на Манчестър, след като Юнайтед се издъни отново и падна с 0:1 като домакин на Кристъл Палас.

Това бе четвърта загуба за "дяволите" от началото на сезона, като сериозно разклати стола на мениджъра Ерик тен Хаг.

Единственото попадение в двубоя бе дело на централния бранител на гостите Йоаким Андерсен, който се разписа през първата част и донесе успеха на своя тим. В класирането Манчестър Юнайтед е на незавидното десето място, докато Палас е девети.

На другия полюс пък бяха емоциите за друг от грандовете - Арсенал. "Артилеристите" записаха убедителна победа с 4:0 като гости на Борнемут и се изкачиха на второто място - на само точка зад лидера Сити.

В другите мачове от кръга: Астън Вила - Брайтън 6:1, Евертън - Лутън 1:2, Нюкасъл - Бърнли 2:0, Уест Хем - Шефийлд 2:0.