Шведският нападател Александър Исак бе главно действащо лице при победата на Нюкасъл над Съндърланд с 3:0 като гост. "Черните котки" не успяха да минат път на големия си регионален съперник в първото дерби между двата тима от 2016 година насам.

Днес "свраките" ликуваха в мач от турнира за Купата на Англия, а последната среща между двата тима бе в Премиър лийг преди близо 8 години и завърши 1:1.

Автогол на Даниел Балард изведе Нюкасъл напред 10 минути преди края на първото полувреме.

Исак вкара за 2:0 в 46-ата минута, а след това бе точен и в продължението, когато от дузпа реализира за финалното 3:0.

Последната победа на Нюкасъл срещу този противник бе преди повече от десетилетие - 1:0 през август 2011-а, отново на "Стейдиъм ъф Лайт".