За първи път от повече от 15 години насам Черно море си тръгна като победител от гостуване на градския си съперник Спартак (Варна). Пред пълните трибуни на стадион "Спартак", известен още като "Коритото", футболистите на Илиан Илиев спечелиха с 2:0.

За последно "моряците" бяха ликували като гости на "соколите" на 23 май 2009 година. След това последва дълго отсъствие на Спартак от елита, а най-скорошната им шампионатна среща на този стадион бе през 2022 година и завърши 0:0.

Черно море заслужено е футболният властелин на Варна, a домакините могат да са доволни, че получиха само два гола, защото съперниците им нацелиха греда и имха още поне три-четири отлични възможности за гол.

Мазир Сула изведе "зелено-белите" напред от дузпа още в 8-ата минута. Исмаил Иса спечели наказателния удар, след като бе фаулиран от Йоан Бауренски.

Снимка: Bulphoto

Ранният гол доведе до по-настоятелни действия за играчите в синьо, но без успех.

По трибуните пък феновете на двата отбора създадоха страхотна атмосфера с множество факли и димки, като и двете агитки вдигнаха хореографии.

Снимка: БТА

Второто полувреме започна като първото - с ранен гол за гостуващия тим, този път от игрова ситуация. В 58-ата минута Едгар Пашеко центрира перфектно отляво с външен фалц, а Дуду от само няколко метра бе безпощаден - 2:0.

Единоборствата ставаха все по-здрави, като след поивката съдията Георги Кабаков вдигна пет жълти картона, а общата бройка за мача бе девет. Случващото се на терена не се хареса на привържениците на Спартак, които многократно призоваха за оставката на треньора Кириакос Георгиу, неприязънта си към когото не крият години наред.

Черно море е трети с 18 точки от 9 мача, докато Спартак е пети с 15, но без победа във вече три поредни двубоя.